Tomasz Niewęgłowski

Dzień z życia Polaka

(Wspólna Sprawa nr 9)

Czytam w internecie: Polak rano wstaje, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i szuka pracy w niemieckiej gazecie. Znowu nie ma!

Czytaj więcej...

Ameryka - co dalej?

(Wspólna Sprawa nr 3)

Spośród amerykańskich prezydentów czasów nieodległych jest najmniej nieznany, a szkoda, bo dzisiaj bardzo by się Ameryce przydał. Mowa o Calvinie Coolidgu, prezydencie lat 1923-1929, najbardziej konsekwentnym i uczciwym z XX-wiecznych prezydentów USA. Dziś i o nim, i o poprzedzającym go prezydencie Hardingu, w wikipedii i nie tylko można przeczytać masę bzdur i wymysłów zgodnych z zasadą, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą, ot tak na wszelki wypadek.

Czytaj więcej...

Węgrzy walczą o swoje

(Wspólna Sprawa 2)

W 2004 roku Węgry wstąpiły do Unii Europejskiej. Od 2002 roku na Węgrzech rządziła partia socjalistyczna z tow. Gyurcsánym na czele, który udział w polityce zaczął od członkostwa w Towarzystwie Młodych Komunistów. Za jego rządów miał miejsce rabunek państwa, czyli bezsensowne prywatyzacje (Orbán: „sprzedano wszystko co było gęstsze od powietrza”) i jeszcze głupsze decyzje, szkodliwe dla Węgier, ale i UE, takie jak podpisanie w lutym 2008 umowy o przeprowadzeniu przez Węgry rurociągu South Stream konkurencyjnego wobec gazociągu Nabucco, wtedy priorytetowego projektu UE.

Czytaj więcej...

 

NASZ CYTAT

  • kraju_Polan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekonstrukcje.jpg - 143.79 kb

 

 

 

 

 

DOBRE STRONY

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Dziś 5

W tym miesiącu 240

Od początku 74213