Mateusz Sobiecki

Prawie safari w Julinku

(Wspólna Sprawa 11)

W Julinku, małej osadzie w gminie Leszno na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, ma powstać kompleks rekreacyjny obejmujący park zwierząt, muzeum cyrku (z którego Julinek słynął), osiedle domków ekologicznych, domy na drzewach i wiele innych atrakcji. Zamieszkają tu łosie, żubry, jelenie, sarny, wilki, rysie i koniki polskie. Do tych ostatnich będzie można mieć bezpośrednidostęp. Nie będziemy tu czuli się jak w typowym ZOO, w którym ogrodzenia ograniczają widok. W Julinku zostaną ustawione w rowach pokrytych tarniną i obsadzonych krzewami i innymi elementami roślinnymi, tak aby wtapiały się w tło.

Czytaj więcej...

Wembley za Stalingrad

(Wspólna Sprawa 10)

Co cztery lata miliardy oczu wpatrują się w ekrany telewizyjne, na których porusza się dwudziestu dwóch aktorów. Zwieńczeniem miesięcznej piłkarskiej gorączki jest finał. Oczywiście im bardziej kontrowersyjny, tym lepiej. Czerwone kartki czy błędy piłkarzy kosztujące utratę złotego medalu są zawsze pożywką dla mediów. Zdarza się jednak, że pierwszoplanowe role w najważniejszym meczu czterolecia przejmują sędziowie. Tak właśnie było w roku 1966.

Czytaj więcej...

Bieg o puchar pułkownika Pileckiego

(Wspólna Sprawa 9)

21 września 2013 r. już po raz piąty na terenie stołecznej Kępy Potockiej i szósty w historii zorganizowano bieg o puchar pułkownika Witolda Pileckiego. Zawody, które pierwotnie miały odbywać się na terenie naszej gminy, znowu przyciągnęły wielu uczestników pragnących biegiem uczcić pamięć niegdyś rotmistrza, a dziś już pułkownika kawalerii Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...

Galopujący major

(Wspólna Sprawa nr 8)

 

W historii każdego piłkarskiego kraju znajdziemy jakichś piłkarzy, o których krążą legendy. Takich, o których pamięć nie zaginie mimo upływającego czasu. Argentyna ma Diego Maradonę, Brazylia Pelego, Francuzi Zidane’a, a Anglicy Bobby’ego Charltona. Fenomen na skalę światową mają również nasi „bratankowie” – Węgrzy, dla których „białym krukiem” jest nie kto inny jak Ferenc „Puskás”.

Czytaj więcej...

 

NASZ CYTAT

  • kraju_Polan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekonstrukcje.jpg - 143.79 kb

 

 

 

 

 

DOBRE STRONY

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Dziś 5

W tym miesiącu 240

Od początku 74213