Grafika

Agnieszka Sakiewicz

 

 

 

 

Od dzieciństwa miałam zamiłowanie do wszelkich prac plastycznych: malowanie, rysowanie, wyklejanie, lepienie z plasteliny, modeliny. Z czasem zaczęło się klejenie budowli z papieru i malowanie ich farbami olejnymi, obszywanie lalek. Były również rzeźby z kawałów drewna znalezionego w lesie. Rysowałam wszystkim na wszystkim (z wyłączeniem ścian w domu), w szkole, w czasie odrabiania lekcji, w przerwach i na wakacjach. Rysowałam i malowałam dla koleżeństwa, stworzyłam własną czcionkę artystyczną. Z czasem dyrektorzy kolejnych szkół zapraszali mnie do prowadzenia kronik szkolnych, tworzenia opraw plastycznych na tablice, wypisywania i ozdabiania dyplomów. Wykonywałam prace do powieszenia w klasach oraz maski i scenografię na przedstawienia teatralne. Często przychodziłam wcześniej do szkoły lub zostawałam po godzinach żeby działać w pracowniach plastycznych. Uczęszczałam na zajęcia z techniki i malarstwa do PKiN w Warszawie. Poradnia międzyszkolna i nauczyciele sugerowali liceum plastyczne, później ASP…

Czytaj więcej...

Zygmunt Zaradkiewicz

 

 

 

Autor ilustracji i okładki Wspólnej Sprawy. Magister sztuki, ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał ponad 40 nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Twórca znany i ceniony na całym świecie. Dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie (2011 – 2014). W Izabelinie mieszka od 1985 roku, w latach 2002 – 2010 był Radnym Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Strona autorska

 

Jacek Cyganek

 

Autor okładek Wspólnej Sprawy. Absolwent liceum plastycznego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiował malarstwo, rysunek, grafikę i projektowanie tkanin. W 1988 roku uzyskał dyplom, rok później nagrodę na Interfashion w Łodzi. Współpracował z galeriami w Warszawie, wystawiał grafiki w Poznaniu i uczestniczył w konkursach „Intergrafia” w Katowicach, Olsztynie, Łodzi i Krakowie. Wystawiał prace malarskie w Danii. Projektował kolekcje ubrań z ręcznie malowanego jedwabiu, które wystawiał wraz z obrazami w Tokio. Projektował czasopismo dla młodzieży, tworzył reklamy, ilustracje i okładki książek. Obecnie zajmuje się malarstwem i rysunkiem m.in. ikon i portretów.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 

NASZ CYTAT

  • kraju_Polan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekonstrukcje.jpg - 143.79 kb

 

 

 

 

 

DOBRE STRONY

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Dziś 32

W tym miesiącu 473

Od początku 113531