Publicystyka

Podkategorie

 

 

 

 EDUKACJA 

 

Instruktorka harcerska i działaczka oświatowa, autorka artykułów o wychowaniu i kształceniu młodzieży. Była Wicedyrektor Departamentu Kształcenia w Ministerstwie Edukacji, obecnie pracyje w Urzędzie m.st. Warszawy. Miłośniczka turystyki, zwłaszcza spływów kajakowych.

 

 

 

 HISTORIA  

Tłumacz przysięgły języka angielskiego o specjalności ekonomiczno-prawniczej, społecznik, archeolog i publicysta. Autor artykułów i dwóch książek historycznych. Wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, od 2007 roku redaktor Akcji Katolickiej w parafii św. Franciszka w Izabelinie. Honorowy członek Środowiska Grupy Kampinos ŚZŻ AK, organizator rekonstrukcji walk Grupy Kampinos AK w Izabelinie i Lipkowie. Radny Gminy Izabelin w latach 2010-2014.

 

 

 

 ZDROWIE 

Absolwent SGGW-AR, przedsiębiorca, społecznik, sportowiec i trener. Radny Gminy Izabelin kadencji 2014-2019. W latach 90-tych publicysta czasopisma „Kropka” wydawanego społecznie w Izabelinie. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, działacz Akcji Katolickiej i chórzysta w parafii św. Franciszka w Izabelinie. Od 30 lat mieszka w Hornówku.

 

 

 

 ŚWIAT   

Historyk filozofii UKSW, od 1976 roku opozycjonista, przez 30 lat przedsiębiorca, od 16 lat mieszkaniec Izabelina B.

 

 

 

 KULTURA 

Specjalista chemii kwantowej, były Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, związany z uczelniami we Francji, Belgii, USA. Członek Belgijskiej Akademii Królewskiej i Europejskiej Akademii Nauk. Autor ok.100 międzynarodowych publikacji, w tym podręcznika chemii kwantowej dla doktorantów wykorzystywanego na całym świecie. Mieszka w Izabelinie C.

 

 

 

 PODRÓŻE    POLSKA 

Autorka blisko 200 filmów dokumentalnych i reportaży, reżyser, operatorka, fotograf i dziennikarka, laureatka wielu nagród. Także himalaistka, podróżnik i znawca Azji. Absolwentka Podyplomowego Studium Operacyjno-Strategicznego Akademii Obrony Narodowej (AON PSOS), kursu bezpieczeństwa narodowego NATO w Waszyngtonie (Norfolk-NAVSTA, Pentagon) i kursu NATO dla dziennikarzy w Kopenhadze. Honorowa członkini International Police Association. 25 lat pracowała w TVP, m.in. jako szefowa redakcji wojskowej i autorka programów telewizyjnych poświęconych obronności. Obecnie jest wiceprezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i prezesem jego Oddziału TVP.

 

 

 

 HISTORIA 

Magister inżynier Politechniki Warszawskiej, w latach 1980-81 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Zrzeszenia POLAM, przez 30 lat przedsiębiorca budowlany, obecnie na emeryturze. Społecznik i miłośnik historii rodzimego Truskawia, w którym jego przedkowie mieszkali od XVIII wieku.

 

 

 

 

 KULTURA 

Radny Gminy Izabelin kadencji 2015-2019. W Izabelinie której mieszka od 45 lat, a od 16 lat pracuje w Urzędzie Pocztowym jako listonosz. Jego hobby to m.in. filatelistyka.

 

 

 SPORT 

Uczeń I klasy LO im. gen. Stanisława Maczka w Warszawie, aktywny internauta, pisze artykuły głównie o tematyce sportowej, współpracuje z serwisem iGol.pl, od urodzenia mieszka w Izabelinie C.

 

 

 

 EDUKACJA  

Polonistka, przez blisko 40 lat nauczycielka języka polskiego w liceach warszawskich. Przez kilka lat lektorka języka polskiego w szkole przy ambasadzie RP w Budapeszcie oraz w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i Wyższej Szkole Administracji Państwowej w Kijowie. Od 20 lat mieszkanka Izabelina.

 

 

NASZ CYTAT

  • kraju_Polan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekonstrukcje.jpg - 143.79 kb

 

 

 

 

 

DOBRE STRONY

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 1320 gości oraz 0 użytkowników.

Dziś 7

W tym miesiącu 644

Od początku 115328